Weight:500 g (1.1 lb)
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | January 2027 |
| Weight | 0.5 kg |
| Flavour | Chocolate Creme |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 20 |
| Serving Size | 25g |
| Protein Per Serving | 13 g |
| Recommended Usage | mix 1 scoop (25 grams) of myfitness ioat-h2o with 200ml of chilled milk. |
| Shelf Life | 18 months |
| Price Per Serving | ₹18.9 |
| Price Per Gram of Protein | ₹1.5 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Weight Management, Overall Health |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 187MFIOCHCR20 |
| SKU | NB-H2O-1007-01 |
IMPORTER DETAILS | |
| 1. Paradise Nutrition Paradise Nutrition Inc. 24 Nagdevi X Lane, 4th Floor, Mumbai, Maharashtra- 400003, India Email: [email protected] FSSAI licence Number: 10013022001723 | |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Talaja Mahuva Road, Taluka Talaja, Bhavnagar, Gujarat Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Myfitness (Paradise Nutrition Inc) 24 Nagdevi X Lane, 4th Floor, Mumbai, Maharashtra, 400003, India FSSAI Lic No. 10013022001723 [email protected] | |
View More | |
Ratings & Reviews
20 Jun, 2025
"Fantastic Breakfast Oats"
17 Jun, 2025
"Best Breakfast Cereals"
18 Jun, 2025
"Fantastic Breakfast Oats"
16 Jun, 2025
"Best Daily Breakfast Oats"
02 Jun, 2025
"Best Breakfast Oats"
31 May, 2025
"Best Breakfast Oats"
10 Apr, 2025
"Best Breakfast Oats"
10 Dec, 2024
"Best Breakfast Oats"
30 Oct, 2024
"Best Breakfast Oats"
24 Oct, 2024
"got it at good price"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.