Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
% Freebie OffersUnlock freebies on cart above ₹1,499
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Weight | 0.4 kg |
| Flavour | Juicy Florida Orange |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 50 |
| Serving Size | 8g |
| Recommended Usage | mix 1 serving with 200 ml cold water and consume 30 minutes prior to workout |
| Price Per Serving | ₹47.5 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Energy, Strength, Hydration |
| Gender | Male, Female |
| Gtin | 0850039845024 |
| SKU | NB-PUR-1000-03 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Sigma Lifesciences, Plot 204, RSC 41, Borivali (West), Mumbai- 400092 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Purus Labs (Purus Labs) | |
View More | |
Ratings & Reviews
No customer ratings & reviews yet
Be the first one to review it.
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.