Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | November 2023 |
| Weight | 0.75 kg |
| Flavour | Choco Fruit Crunch |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 15 |
| Serving Size | 50g (2 scoop) |
| Protein Per Serving | 6 g |
| Shelf Life | 9 |
| Price Per Serving | ₹52.8 |
| Price Per Gram of Protein | ₹8.8 |
| Form | Solid |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Energy, Fat Loss, Heart Care |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8906143890398 |
| SKU | NB-WTF-1015-01 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Fitshit health solutions pvt. ltd.- 36 ABCD, Marol Co-operative Industrial Estate Ltd, M.Vasanji Road, Marol Naka, Andheri East 400059 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| The Whole Truth (Fitshit Health Solutions Pvt Ltd) A Wing, Krislon House, 4th Floor, Krishanlal Marwah Road,Saki Vihar Road, Andheri (East), Mumbai 400072, India FSSAI Lic No. 11523998000637 [email protected] | |
View More | |
Whole Grains (Rolled Oats, Brown Rice Flakes, Ragi Flakes) - 47%, Dried Fruits (Cranberries, Black & Golden Raisins, Dates) - 13%, Cocoa (Cocoa Nibs, Cocoa Butter, Cocoa Powder) - 13%, Kakvi - 13%, Seeds (Pumpkin & Watermelon Seeds) - 4%, Whole Milk Powder - 3%, Almonds - 3%
Ratings & Reviews
No customer ratings & reviews yet
Be the first one to review it.
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.