Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | August 2026 |
| Weight | 0.5 kg |
| Flavour | Belgian Chocolate |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 2 |
| Serving Size | 182g |
| Protein Per Serving | 22 g |
| Recommended Usage | take 1 serving a day |
| Shelf Life | 18 months |
| Price Per Serving | ₹325.5 |
| Price Per Gram of Protein | ₹14.8 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Weight Gain, Energy |
| Gender | Female, Male |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8906183980653 |
| SKU | NB-BTF-1000-01 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Fermentis Life Sciences Pvt. Ltd.
Plot No.41, Sector-8, IMT Manesar
Gurugram, Haryana - 122051 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| BeastLife (Rak Fitness Consumer Private Limited) First Floor Office No. 201, A-Block, Ansal Corporate Plaza, Sector -3, Gurugram, Haryana - 122017 FSSAI Lic No. 10824999000217 [email protected], 9599339356 | |
View More | |
Ratings & Reviews
18 Jul, 2025
"Good For Skinny Guys like me"
18 Jul, 2025
"Very Good Product"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.