Weight:2.72 kg (6 lb)
You May Also Like
% Freebie OffersUnlock freebies on cart above ₹1,499
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | November 2023 |
| Weight | 2.72 kg |
| Flavour | Cookies & Cream |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 27 |
| Serving Size | 100g |
| Protein | 23 % |
| Protein Per Serving | 22.5 g |
| Price Per Serving | ₹101.1 |
| Price Per Gram of Protein | ₹4.5 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Build Muscle |
| Gender | Male, Female |
| Gtin | 704129813885 |
| SKU | NB-BGM-1000-02 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| BIGMUSCLES NUTRITION PRIVATE LIMITED Plot No.: 23, Sector 27-C, Faridabad, Haryana-121003 FSSAI Lic. No.: 10823999000199 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Bigmuscles Nutrition (Bigmuscles Nutrition Private Limited) Plot No.: 23, Sector 27-C, Faridabad, Haryana-121003 FSSAI Lic No. 10823999000199 [email protected], 8882200500 | |
View More | |
Ratings & Reviews
10 Dec, 2020
26 Mar, 2026
"Fabulous product"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.