Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | August 2024 |
| Weight | 0.75 kg |
| Flavour | Cafe Latte |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 10 |
| Serving Size | 75g |
| Protein | 21.3 % |
| Protein Per Serving | 16 g |
| Price Per Serving | ₹75.0 |
| Price Per Gram of Protein | ₹4.7 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Weight Gain |
| Gender | Male, Female |
| Gtin | 726962607674 |
| SKU | NB-BGM-1033-05 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| BIGMUSCLES NUTRITION PRIVATE LIMITED Plot No.: 23, Sector 27-C, Faridabad, Haryana-121003 FSSAI Lic. No.: 10823999000199 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Bigmuscles Nutrition (Bigmuscles Nutrition Private Limited) Plot No.: 23, Sector 27-C, Faridabad, Haryana-121003 FSSAI Lic No. 10823999000199 [email protected], 8882200500 | |
View More | |
Ratings & Reviews
08 Apr, 2024
"solid"
29 Dec, 2020
07 May, 2022
11 May, 2024
"My Experience with Real Mass Gainer from Nutrabay"
27 Oct, 2023
07 Aug, 2021
19 May, 2021
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.