Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | January 2027 |
| Weight | 1 kg |
| Flavour | Strawberry Banana Milkshake |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 9 |
| Serving Size | 120g |
| Protein Per Serving | 20 g |
| Recommended Usage | 3 scoops after 30 minutes of training |
| Price Per Serving | ₹131.0 |
| Price Per Gram of Protein | ₹6.5 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Weight Gain |
| Gender | Male, Female |
| Gtin | 0671891100829 |
| SKU | NB-DRC-1015-01 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| SAN Nutrition, Building No 4A Masoodpur, Vasant Kunj, New Delhi-110070, India Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Doctor's Choice (Doctor'S Choice (San Nutrition)) Building No 4A Masoodpur, Vasant Kunj, New Delhi-110070, India FSSAI Lic No. 13322009000172 [email protected], 9667047771 | |
View More | |
Ratings & Reviews
21 Jan, 2026
"very good"
24 Jan, 2024
12 Nov, 2024
"hello sir"
06 May, 2025
"no chng in my weight"
09 Nov, 2025
"Nice"
10 Apr, 2025
"best for gain"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.