Weight:5 kg (11 lb)
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | December 2024 |
| Weight | 5 kg |
| Flavour | Mango |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 33 |
| Serving Size | 150g (3 heaped scoops) |
| Protein Per Serving | 20.2 g |
| Price Per Serving | ₹121.8 |
| Price Per Gram of Protein | ₹6.0 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Weight Gain |
| Gender | Male, Female |
| SKU | NB-GIB-1004-05 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Aleo World Gym Plot No.129A and 142 A, New Kitchlu nagar, Opposite Radha swami satsang ghar,Village -Pratab singhwala, Hoibowal road, Ludhiana, Punjab-141013 FSSAI Lic No. 12122999000039 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Gibbon Nutrition (Aleo World Gym) Plot No.129A and 142 A, New Kitchlu nagar, Opposite Radha swami satsang ghar,Village -Pratab singhwala, Hoibowal road, Ludhiana, Punjab-141013 FSSAI Lic No. 12122999000039 | |
View More | |
Ratings & Reviews
22 Mar, 2025
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.