Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | June 2025 |
| Weight | 0.15 kg |
| Flavour | Chocolate |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 7 |
| Serving Size | 20g |
| Protein Per Serving | 5 g |
| Recommended Usage | consume 1/2 cookies a day |
| Shelf Life | 6 months |
| Price Per Serving | ₹28.4 |
| Price Per Gram of Protein | ₹5.7 |
| Form | Cookies |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Energy |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 787416345429 |
| SKU | NB-GDF-1001-02 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Assocom Foods Pvt. Ltd 30/25, knowledge park 3, Greater Noida, Uttar Pradesh 201306 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Gladful (Climb Foods Pvt. Ltd.) E-112, Durga Park, Ambabari, Jaipur, Rajasthan-302019 FSSAI Lic No. 122219990200104 [email protected], 9351025886 | |
View More | |
Protein Blend (whole Wheat Atta & Soy Protein Isolate), Butter, Unrefined Brown Sugar, Soyabean Oil, Dates, Chocolate, And Baking Powder Also Known As Leavening Agent (ins 500(ii)), Natural Flavoring Substances.

Ratings & Reviews
No customer ratings & reviews yet
Be the first one to review it.
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.