Pack Size:450 tabs
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | July 2027 |
| Pack Size | 450 ml |
| Flavour | Sweet Orange |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 30 |
| Serving Size | 15ml |
| Protein Per Serving | 1.5 g |
| Recommended Usage | take 15ml after a workout or other strenuous activity. |
| Price Per Serving | ₹38.3 |
| Price Per Gram of Protein | ₹25.5 |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Bottle |
| Benefits | Muscle Recovery |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 710779116771 |
| SKU | NB-LAB-1014-02 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Scicore Nutra Pvt. Ltd. Plot no. E-279, Sanand GIDC-2, Ahmedabad, Gujarat 382110 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Labrada (Labrada) Musclepro Nutrition Pvt. Ltd., 339 Kanakia Zillion, LBS Road, BKC Annexe, Kurla (W), Mumbai-400 070, Maharashtra, India FSSAI Lic No. 10016022005379 [email protected], 8087179998 | |
View More | |
Ratings & Reviews
03 May, 2025
"good"
02 Oct, 2025
"Bad"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.