Weight:5.44 kg (11.9 lb)
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Use code MT5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | June 2027 |
| Weight | 5.44 kg |
| Flavour | Vanilla Milkshake |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 19 |
| Serving Size | 281g |
| Protein Per Serving | 30 g |
| Recommended Usage | 3.5 scoops per day. |
| Price Per Serving | ₹278.9 |
| Price Per Gram of Protein | ₹9.3 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Weight Gain, Build Muscle |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 631656259766 |
| SKU | NB-MUT-1011-09 |
IMPORTER DETAILS | |
| 1. Shri Balaji Overseas M/s Shri Balaji Overseas Khasra No. 731/1, Div-III, Phimi Road, Mundka,Delhi 110041, India Email: [email protected] FSSAI licence Number: 10015011002705 | |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Superchem Nutri Formulation,Jamniwala Road,Near Jamboo Khala,Badripur Paonta Sahib Sirmaur, Himachal Pradesh - 173025 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| MuscleTech (Muscletech) | |
View More | |
Ratings & Reviews
Recommended by
50+ happy customers
15 Aug, 2024
"result in 1mnth"
28 Mar, 2024
12 Feb, 2026
"No 1"
27 Oct, 2025
"Muscletech"
16 Oct, 2025
"product is very good"
09 Jul, 2025
"I didnt get scoop"
03 May, 2025
"Good"
03 May, 2025
13 Apr, 2025
"I get my order three days later by expected date"
06 Apr, 2025
"Best Service"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.