Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | September 2023 |
| Weight | 5.44 kg |
| Flavour | Chocolate |
| Preference | Non-Vegetarian |
| Number of Servings | 16 |
| Serving Size | 334g |
| Protein Per Serving | 50 g |
| Price Per Serving | ₹364.2 |
| Price Per Gram of Protein | ₹7.3 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Gender | Male, Female |
| Gtin | 748927062977 |
| SKU | NB-OPT-1020-02 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Tirupati Wellness Pvt. Ltd. Surajpur, Nahan Road, Paonta Sahib, Dist. Sirmaur-173025 Himachal Pradesh FSSAI Lic No. 10016062000334 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Optimum Nutrition (Glanbia Performance Nutrition (India) Pvt. Ltd.) 10th-11th Floor, Paras Trinity, Maidawas Road, Sector 63, Gurugram, Haryana 122011 FSSAI Lic No. 10017011004358 [email protected], 1149594959 | |
View More | |
Ratings & Reviews
09 Apr, 2022
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.