Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | May 2024 |
| Weight | 2.72 kg |
| Flavour | Delicious Chocolate |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 22 |
| Serving Size | 125g (2 scoops) |
| Protein Per Serving | 30 g |
| Price Per Serving | ₹135.8 |
| Price Per Gram of Protein | ₹4.5 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Weight Gain |
| Gender | Male, Female |
| Gtin | 650245153308 |
| SKU | NB-POL-1029-01 |
IMPORTER DETAILS | |
| 1. Sports Supplement Nutrition Co. (SSNC) G-29, 2nd Floor, Subhash Chowk, Laxmi Nagar,West ,Delhi-110092 Email: [email protected] Phone: 01145093400 FSSAI licence Number: 10019011006343 | |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Pole Nutrition Inc. 9606 Cattaraugus Avenue, Los Angeles California, 90034 Country of Origin - United States | |
BRAND DETAILS | |
| Pole Nutrition (Pole Nutrition) [email protected] | |
View More | |
Ratings & Reviews
No customer ratings & reviews yet
Be the first one to review it.
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.