Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | August 2024 |
| Weight | 3 kg |
| Flavour | Chocolate |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 16 |
| Serving Size | 182g (3 heaping scoop) |
| Protein | 9.4 % |
| Protein Per Serving | 17.2 g |
| Recommended Usage | take 3 heaping scoop (182g approx.) of monster gainer in 480-500 ml of water or milk. shake well until it is completely mixed. |
| Price Per Serving | ₹149.9 |
| Price Per Gram of Protein | ₹8.7 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Build Muscle, Weight Gain |
| Gender | Male, Female |
| Gtin | 8906031318652 |
| SKU | NB-PHX-1019-01 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| 123A, EP, Phase-1, Jharmajri, Baddi, District Solan, 173205 Himachal Pradesh Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Proathlix (Voltedge Marketing Pvt. Ltd) A-89, Okhla Industrial Area, Phase 2, New Delhi - 110020, India FSSAI Lic No. 10018011004875 [email protected], 9818049159 | |
View More | |
Ratings & Reviews
No customer reviews yet.
Be the first one to review it.
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.