Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon
Flavour: Select Flavour
Weight: Select Weight
Login/Register now to join Nutrabay FitClub.
Offers
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free & Fast Delivery
Free & Fast
Delivery
100%
Authentic
14 days
return
Pay on
Delivery
The standard delivery time is 1-3 business days for Delhi-NCR or 3-5 days for the rest of India.
Note: Freebies if applicable are non-refundable and non-replaceable.
Pay using Cash or digitally with SMS paylink at the time of delivery
Sold & Fulfilled By Nutrabay Retail Pvt Ltd.
✓ Brand Authorized
| Weight | 3 kg |
| Flavour | Chocolate |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 30 |
| Serving Size | 100g |
| Protein Per Serving | 18 g |
| Recommended Usage | add 1 scoop (approx. 100 g) to 300–400 ml milk or water. consume 1–2 servings daily, preferably after workout or between meals. |
| Shelf Life | 18 months |
| Price Per Serving | ₹99.9 |
| Price Per Gram of Protein | ₹5.6 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Build Muscle |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8906183556063 |
| SKU | NB-PRN-1035-03 |
View more |
Mass Gainer is designed to support healthy weight gain and muscle development.
Manufacturer Details
Brand Details
Ratings & Reviews
(1 Ratings & 0 Reviews)
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.