Weight:1.81 kg (3.9 lb)
You May Also Like
% Freebie OffersUnlock freebies on cart above ₹1,499
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Use code TRU5 to get a flat 5% off on cart.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | February 2027 |
| Weight | 1.81 kg |
| Flavour | Choco Crunch |
| Preference | Vegetarian |
| Serving Size | 36g |
| Recommended Usage | take 1 heaping scoop (36g approx.) in 200ml of water or milk |
| Shelf Life | 18 months |
| Price Per Serving | ₹127.0 |
| Price Per Gram of Protein | ₹4.9 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Build Muscle, Muscle Recovery |
| Gender | Female, Male |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8908012987840 |
| SKU | NB-TNV-1013-15 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Fermentis Life Sciences Pvt. Ltd. Plot No.41, Sector-8, IMT Manesar Gurugram, 122051 Haryana FSSAI Lic No. 10018064001572 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| TruNativ (Trunativ F & B Pvt Ltd.) 702, JMS Business Centre, Behram Baug, Jogeshwari, (West), Mumbai 400102, Maharashtra India FSSAI Lic No. 10019022009600 [email protected], 918591609645 | |
View More | |
Indulge in the rich and satisfying taste of TruNativ Pro Blend Choco Crunch Whey Protein Powder. Each serving delivers 26g of high-quality grass-fed whey protein along with 6g of BCAAs to support muscle recovery and boost performance. Enjoy the decadence of real chocolate chunks in a clean, sugar-free, and vegetarian-friendly protein powder designed for your health and fitness goals.
Ratings & Reviews
26 Nov, 2025
"good"
01 Nov, 2025
"good"
02 Oct, 2025
"packaging problem"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.