Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | November 2025 |
| Weight | 0.75 kg |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 18 |
| Serving Size | 40g |
| Protein Per Serving | 18.1 g |
| Recommended Usage | 1/2 to 1 cup (50-100g) per day as a breakfast or snack, with milk or yogurt. |
| Shelf Life | 9 months |
| Price Per Serving | ₹31.9 |
| Price Per Gram of Protein | ₹1.8 |
| Form | Solid |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Energy |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8906127551178 |
| SKU | NB-ALP-1014-01 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Sub Plot no. 13,14/13, Super Industrial Park, Dhanwada, Bavla, Ahmedabad - 382220, Gujarat Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Alpino (Alpino Health Foods Pvt. Ltd.) Bungalow no.7, Napoleon Estate, near 18-19 cafe, Dumas Road, Near VR mall, Magdalla, Surat, Surat, Gujarat, 395007 FSSAI Lic No. 10716022000249 [email protected], 8347688000 | |
View More | |
Multigrain 67.4% (wheat(25%), Corn Grits (15.8%), Multigrain Flakes (10 %), Rolled Barley (8.2%), Rolled Oats (8.2%)), Dried Fruit & Nuts (21%) (dried Papaya (7%), Dried Apple(6%), Almonds (5%), Raisins( 3%)), Sugar, Malt Extract (1.7%), Wheat Bran, Iodized Salt, Antioxidants (ins 307b)





Ratings & Reviews
No customer reviews yet.
Be the first one to review it.
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.