Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | February 2027 |
| Weight | 1 kg |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 25 |
| Serving Size | 40g |
| Protein Per Serving | 9.6 g |
| Recommended Usage | take 1 serving a day |
| Shelf Life | 12 months |
| Price Per Serving | ₹18.6 |
| Price Per Gram of Protein | ₹1.9 |
| Form | Flakes |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Energy |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8906127551703 |
| SKU | NB-ALP-1035-01 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Sub Plot no. 13,14/13, Super Industrial Park, Dhanwada, Bavla, Ahmedabad - 382220, Gujarat Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Alpino (Alpino Health Foods Pvt. Ltd.) Bungalow no.7, Napoleon Estate, near 18-19 cafe, Dumas Road, Near VR mall, Magdalla, Surat, Surat, Gujarat, 395007 FSSAI Lic No. 10716022000249 [email protected], 8347688000 | |
View More | |
Rolled Oats (45%), Texturised Soya Protein (21%), Unsweetened Peanut Butter (20%), Organic Jaggery (10%), Instant Coffee (4%), Rosemary Extract
Ratings & Reviews
No customer reviews yet.
Be the first one to review it.
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.