Bigmuscles Nutrition Freak Pre-workout - Sex On The Beach, 16 Servings

Authentic
 100+ sold last month
Vegetarian
27% Off
27% Off
product_image_1
Bigmuscles Nutrition
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
3.8(23)
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
62 Ratings & 23 Reviews

Bigmuscles Nutrition Freak Pre-workout - Sex On The Beach, 16 Servings

 100+ sold last month
₹469(Inclusive of all taxes, Free Delivery)
Authentic
MRP: ₹649Save: ₹18027% Off
In Stock100+ sold recently
Flavour: Select Flavour
  • Sex On The Beach
  • Strawberry Kiwi
  • Tiger's Blood

Pack Size:16 Servings

16 Servings
₹469(₹29 / serving)
27% OffSave ₹180
30 Servings
₹899(₹30 / serving)
35% OffSave ₹500
60 Servings
₹1,699(₹28 / serving)
30% OffSave ₹750
In Stock
1

You May Also Like

27% OFF off background27% OFF
Nutrabay Potent Caffeine 200mg
plus_button
Vegetarian

4.6 (142)

Nutrabay Potent Caffeine 200mg

60 Tabs

₹399

MRP: ₹549

₹7 / count

25% OFF off background25% OFF
Nutrabay Spark Pre-Workout
plus_button
Vegetarian

4.6 (328)

Nutrabay Spark Pre-Workout

250 g (0.55 lb), Fruit Punch

arrowdown-250 g (0.55 lb), Fruit Punch-2

₹749

MRP: ₹999

₹300 / 100 g

17% OFF off background17% OFF
Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein
plus_button
Vegetarian

4.4 (3215)

Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-3

₹1,499

MRP: ₹1,799

₹150 / 100 g

37% OFF off background37% OFF
Nutrabay Pure Pea Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (3436)

Nutrabay Pure Pea Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-4

₹849

MRP: ₹1,349

₹85 / 100 g

40% OFF off background40% OFF
Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (4559)

Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate

120 g (0.26 lb), Orange

arrowdown-120 g (0.26 lb), Orange-5

₹299

MRP: ₹499

₹249 / 100 g

40% OFF off background40% OFF
Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized
plus_button
Vegetarian

4.7 (5800)

Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized

400 g (0.88 lb), Unflavoured

arrowdown-400 g (0.88 lb), Unflavoured-6

₹749

MRP: ₹1,249

₹187 / 100 g

39% OFF off background39% OFF
Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate
plus_button
Vegetarian

4.6 (220)

Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate

250 g (0.55 lb), Lemon

arrowdown-250 g (0.55 lb), Lemon-8

₹549

MRP: ₹899

₹220 / 100 g

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.7 (2149)

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-9

₹3,349

₹335 / 100 g

33% OFF off background33% OFF
Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5
plus_button
Vegetarian

4.6 (229)

Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5

450 ml, Mango Strawberry

arrowdown-450 ml, Mango Strawberry-10

₹799

MRP: ₹1,199

₹178 / 100 ml

delivery truck

Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.

  • Free Delivery

    Free Delivery

    Free Delivery

  • 14 Days Return

    14 Days Return

  • Pay on Delivery

    Pay on Delivery

Authentic Shield
AuthenticSourced from Bigmuscles Nutrition
Sold & Fulfilled By: Nutrabay.com
Brand Authorized
View Certificate

Details

Best Before
December 2027
Pack Size
16 Servings
Flavour
Sex On The Beach
Preference
Vegetarian
Number of Servings
17
Serving Size
6g
Recommended Usage
for intense workout, take 1 scoop 15 minutes prior to workout with 150ml of cold water.
Shelf Life
18 Months
Price Per Serving
₹27.6
Form
Powder
Packaging Type
Jar
Benefits
Energy
Gender
Male, Female
Lifestage
Adults
Gtin
754083603954
SKU
NB-BGM-1027-12

MANUFACTURER DETAILS

BIGMUSCLES NUTRITION PRIVATE LIMITED. Plot No. 23, Sector 27C, Faridabad, Haryana, 121003
Country of Origin - India

BRAND DETAILS

Bigmuscles Nutrition (Bigmuscles Nutrition Private Limited)
Plot No.: 23, Sector 27-C, Faridabad, Haryana-121003
FSSAI Lic No. 10823999000199
[email protected], 8882200500

NOTICE:

The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.

View More

Ingredients

Creatine Nitrate, Taurine, Beta-alanine, Bcaa, Glutamine, Black Pepper Extract, L-tyrosine, Natural Caffeine Anhydrous, Green Coffee Bean Extract, Theacrine, L-citrulline Malate, L-arginine, Potassium, Natural & Nature Identical Flavours, Acidity Regulator (citric Acid), Sweetner (sucralose), Anti Caking (calcium Silicate, Silicon Dioxide) And Food Colour (ponceau 4r - Ins 124) .

Description

Bigmuscles Nutrition is a premium sport’s nutrition brand trusted by athletes worldwide. Founded in 2009, Bigmuscles Nutrition has always aimed at delivering best in class quality nutrition to support your intense workout and performance goals. Our products are manufactured in compliance with all the necessary guidelines in certified facilities with 100 percent authentic and pure raw ingredients. Products undergo stringent quality checks before they are delivered to you. We aim at providing best quality nutrition with 100 percent pure and safe ingredients and composition developed after a decade of research.

Ratings & Reviews

3.8 / 5
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar

62 Ratings & 23 Reviews

  • 5
    NaN%
  • 4
    NaN%
  • 3
    NaN%
  • 2
    NaN%
  • 1
    NaN%
What Customers Say
Great TasteToo Sweet

Customers find this pre-workout has a strong kick and some report a good pump. Taste is a major concern, with repeated complaints about bitterness and excess sweetness. A few customers also report no noticeable results. Overall sentiment is mostly negative, with only limited positive feedback.

Customer Review Images (5)
Customer Reviews (23)
AkshayVerified
20 Jan'26
1.0

"Poor quality dont order this in nutrabay"

Waste quality dont order this product in nutrabay
Aman sharmaVerified
2 Jul'26
1.0

"its is total worst product"

low quality and taste
Rocking starVerified
21 Nov'25
1.0

"taste issue"

quality gud but taste issue
RajatVerified
19 Oct'25
3.0

"1"

nice
NaveenVerified
6 Sep'25
1.0

"bad in taste.. very bitter"

bad in taste.. very bitter
Ranjeet KumarVerified
7 May'25
1.0

"Its very sweet"

too much sugar
Sachin NegiVerified
24 Sep'25
1.0

"Fake product nothing happens after take it"

Very very very poor
G BishalVerified
15 Apr'25
5.0

"good product"

this product is heavy kick so normal men no drinking this product thenks sor nutrabay
Ashvin RathodVerified
19 Aug'25
4.0

"99"

Jordar
MohitVerified
6 Aug'25
1.0

"worst pre workout"

its taste like I am drinking sugar
₹46927% Off
MRP: ₹649info
View all bestsellers in Pre Workout
purchase protection

Save morewith
a similar item.

Similar Products
View All

Explore Our Top Categories