Weight:750 g (1.65 lb)
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | December 2026 |
| Weight | 0.75 kg |
| Flavour | Strawberry |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 15 |
| Serving Size | 50g |
| Protein Per Serving | 19.33 g |
| Recommended Usage | take 1 serving daily |
| Price Per Serving | ₹39.3 |
| Price Per Gram of Protein | ₹2.0 |
| Form | Flakes |
| Packaging Type | Box |
| Benefits | Energy, Weight Management |
| Gender | Female, Male |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 641837433403 |
| SKU | NB-DRC-1021-03 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| SAN Nutrition, Building No 4A Masoodpur, Vasant Kunj, New Delhi-110070, India Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Doctor's Choice (Doctor'S Choice (San Nutrition)) Building No 4A Masoodpur, Vasant Kunj, New Delhi-110070, India FSSAI Lic No. 13322009000172 [email protected], 9667047771 | |
View More | |
Ratings & Reviews
Recommended by
100+ happy customers
19 Feb, 2025
"nice product"
17 Jan, 2026
"bast"
19 Mar, 2026
"not so good"
21 Mar, 2026
"very good"
12 Mar, 2026
"super"
02 Feb, 2026
"good product"
23 Jan, 2026
"5"
15 Jan, 2026
"Too good packaging."
17 Dec, 2025
"Taste is very bad."
08 Dec, 2025
"nice"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.