Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | December 2023 |
| Weight | 0.2 kg |
| Flavour | Sour Keys |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 30 |
| Serving Size | 6.5g |
| Recommended Usage | mix 1 scoop with 200 -250 ml of cold water. |
| Price Per Serving | ₹60.0 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Build Muscle, Muscle Recovery |
| Gender | Male, Female |
| Gtin | 709016487682 |
| SKU | NB-ELI-1000-03 |
IMPORTER DETAILS | |
| 1. Shri Balaji Overseas M/s Shri Balaji Overseas Khasra No. 731/1, Div-III, Phimi Road, Mundka,Delhi 110041, India Email: [email protected] FSSAI licence Number: 10015011002705 | |
MANUFACTURER DETAILS | |
| NBF Holdings USA, 3805 Walden Avenue, Lancaster NewYork, 14086 Country of Origin - United States | |
BRAND DETAILS | |
| Elite Labs (Elite Labs) | |
View More | |
Ratings & Reviews
No customer ratings & reviews yet
Be the first one to review it.
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.