Fast&Up BCAA Essentials 2:1:1 - 277 g (0.61 lb), Watermelon Splash

Authentic
Vegetarian
13% Off
13% Off
product_image_1
Fast&Up
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
5.0(1)
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
1 Rating

Fast&Up BCAA Essentials 2:1:1 - 277 g (0.61 lb), Watermelon Splash

₹999(Inclusive of all taxes, Free Delivery)
Authentic
MRP: ₹1,155Save: ₹15613% Off
Only 2 left in Stock
Flavour: Select Flavour
  • Watermelon Splash

Weight:277 g (0.61 lb)

277 g (0.61 lb)
₹999(₹361 / 100 g)
13% OffSave ₹156
Only 2 left in stock
1

You May Also Like

Nutrabay Pure BCAA 2:1:1
plus_button
Vegetarian

4.5 (46)

Nutrabay Pure BCAA 2:1:1

250 g (0.55 lb), Unflavoured

₹849

MRP: ₹889

₹340 / 100 g

20% OFF off background20% OFF
Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (4559)

Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate

120 g (0.26 lb), Orange

arrowdown-120 g (0.26 lb), Orange-1

₹399

MRP: ₹499

₹333 / 100 g

20% OFF off background20% OFF
Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized
plus_button
Vegetarian

4.7 (5800)

Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized

400 g (0.88 lb), Unflavoured

arrowdown-400 g (0.88 lb), Unflavoured-2

₹999

MRP: ₹1,249

₹250 / 100 g

22% OFF off background22% OFF
Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate
plus_button
Vegetarian

4.6 (220)

Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate

250 g (0.55 lb), Lemon

arrowdown-250 g (0.55 lb), Lemon-3

₹699

MRP: ₹899

₹280 / 100 g

20% OFF off background20% OFF
Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5
plus_button
Vegetarian

4.6 (229)

Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5

450 ml, Mango Strawberry

arrowdown-450 ml, Mango Strawberry-4

₹949

MRP: ₹1,199

₹211 / 100 ml

41% OFF off background41% OFF
Nutrabay Gold L-Arginine
plus_button
Vegetarian

4.7 (198)

Nutrabay Gold L-Arginine

120 g (0.26 lb), Lemon

arrowdown-120 g (0.26 lb), Lemon-5

₹349

MRP: ₹599

₹291 / 100 g

22% OFF off background22% OFF
Nutrabay Pure Citrulline Malate
plus_button
Vegetarian

4.6 (167)

Nutrabay Pure Citrulline Malate

250 g (0.55 lb), Unflavoured

arrowdown-250 g (0.55 lb), Unflavoured-6

₹699

MRP: ₹899

₹280 / 100 g

25% OFF off background25% OFF
Nutrabay L-Carnitine 1000mg
plus_button
Vegetarian

4.7 (131)

Nutrabay L-Carnitine 1000mg

60 Tabs

₹449

MRP: ₹599

₹7 / count

22% OFF off background22% OFF
Nutrabay Pure L-Glutamine
plus_button
Vegetarian

4.6 (114)

Nutrabay Pure L-Glutamine

250 g (0.55 lb), Unflavoured

arrowdown-250 g (0.55 lb), Unflavoured-8

₹699

MRP: ₹899

₹280 / 100 g

25% OFF off background25% OFF
Nutrabay Pure L-Arginine
plus_button
Vegetarian

4.5 (79)

Nutrabay Pure L-Arginine

250 g (0.55 lb), Unflavoured

arrowdown-250 g (0.55 lb), Unflavoured-9

₹599

MRP: ₹799

₹240 / 100 g

8% OFF off background8% OFF
Nutrabay EAAs with Electrolytes (Essential Amino Acids)
plus_button
Vegetarian

4.5 (50)

Nutrabay EAAs with Electrolytes (Essential Amino Acids)

250 g (0.55 lb), Lemon Lime

arrowdown-250 g (0.55 lb), Lemon Lime-10

₹1,099

MRP: ₹1,199

₹440 / 100 g

delivery truck

Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.

  • Free Delivery

    Free Delivery

    Free Delivery

  • 14 Days Return

    14 Days Return

  • Pay on Delivery

    Pay on Delivery

Authentic Shield
AuthenticSourced from Fast&up
Sold & Fulfilled By: Nutrabay.com
Brand Authorized
View Certificate

Details

Best Before
January 2028
Weight
0.28 kg
Flavour
Watermelon Splash
Preference
Vegetarian
Number of Servings
45
Serving Size
7g
Recommended Usage
1 scoop
Price Per Serving
₹22.2
Form
Powder
Packaging Type
Jar
Benefits
Build Muscle
Gender
Male, Female
Lifestage
Adults
Gtin
8906097591396
SKU
NB-FUP-1027-02

MANUFACTURER DETAILS

Fullife Healthcare Pvt. Ltd. Plot No. 59, Kedia Industrial Development Corporation, Village Dheku, Taluka Khalapur, District Raigad, Raigad (Maharashtra)- 410203
Country of Origin - India

BRAND DETAILS

Fast&Up (Fast&Up (Aeronutrix Sports Products Pvt. Ltd))
315 Woodrow, 198 Veera Desai Road, Andheri West, Mumbai- 400053 India
FSSAI Lic No. 10020022011847
[email protected], 18001209654

NOTICE:

The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.

View More

Ratings & Reviews

5 / 5
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar

1 Rating

  • 5
    NaN%
  • 4
    NaN%
  • 3
    NaN%
  • 2
    NaN%
  • 1
    NaN%

No customer reviews yet.

Be the first one to review it.

₹99913% Off
MRP: ₹1,155info
View all bestsellers in BCAAs (Branched Chain Amino Acids)
purchase protection
Similar Products
View All

Explore Our Top Categories