GAT
3 (2)

GAT CLA 1250

Authentic
Non-Vegetarian
product_image_1
GAT
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
3.0(2)
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
2 Ratings

Gat cla 1250

Out of Stock
Out of Stock

Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.

You May Also Like

33% OFF off background33% OFF
Nutrabay Pro CLA (Conjugated Linoleic Acid) 1000mg
plus_button
Vegetarian

4.6 (31)

Nutrabay Pro CLA (Conjugated Linoleic Acid) 1000mg

60 Tabs

₹399

MRP: ₹599

₹7 / count

17% OFF off background17% OFF
Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein
plus_button
Vegetarian

4.4 (3215)

Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-1

₹1,499

MRP: ₹1,799

₹150 / 100 g

37% OFF off background37% OFF
Nutrabay Pure Pea Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (3436)

Nutrabay Pure Pea Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-2

₹849

MRP: ₹1,349

₹85 / 100 g

40% OFF off background40% OFF
Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (4559)

Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate

120 g (0.26 lb), Orange

arrowdown-120 g (0.26 lb), Orange-3

₹299

MRP: ₹499

₹249 / 100 g

36% OFF off background36% OFF
Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized
plus_button
Vegetarian

4.7 (5800)

Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized

400 g (0.88 lb), Unflavoured

arrowdown-400 g (0.88 lb), Unflavoured-4

₹799

MRP: ₹1,249

₹200 / 100 g

21% OFF off background21% OFF
Nutrabay Vital Whey Protein
plus_button
Vegetarian

4.6 (429)

Nutrabay Vital Whey Protein

1 kg (2.2 lb), Kesar Kulfi

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Kesar Kulfi-7

₹1,299

MRP: ₹1,649

₹130 / 100 g

39% OFF off background39% OFF
Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate
plus_button
Vegetarian

4.6 (220)

Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate

250 g (0.55 lb), Lemon

arrowdown-250 g (0.55 lb), Lemon-8

₹549

MRP: ₹899

₹220 / 100 g

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.7 (2149)

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-9

₹3,349

₹335 / 100 g

33% OFF off background33% OFF
Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5
plus_button
Vegetarian

4.6 (229)

Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5

450 ml, Mango Strawberry

arrowdown-450 ml, Mango Strawberry-10

₹799

MRP: ₹1,199

₹178 / 100 ml

50% OFF off background50% OFF
Nutrabay Gold L-Arginine
plus_button
Vegetarian

4.7 (198)

Nutrabay Gold L-Arginine

120 g (0.26 lb), Lemon

arrowdown-120 g (0.26 lb), Lemon-11

₹299

MRP: ₹599

₹249 / 100 g

delivery truck

Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.

  • Free Delivery

    Free Delivery

    Free Delivery

  • 14 Days Return

    14 Days Return

  • Pay on Delivery

    Pay on Delivery

Authentic Shield
AuthenticSourced from Gat
Sold & Fulfilled By: Nutrabay.com
Brand Authorized
View Certificate

Description

SUPPORT A REDUCTION IN BODY FAT NATURALLY*

Controlled scientific studies have suggested that supplementing with Conjugated Linoleic Acid (CLA) supports maintaining lean muscle while reducing fat.* This natural supplement works by stimulating one's metabolism. With proper exercise and a healthy diet, supplementing with CLA supports fat loss and increasing muscle*

GAT CLA 1250 ADVANTAGES:

  • Aids in body fat loss*
  • Stimulant FREE
  • Can be stacked with other GAT Jetfuel items for added weight management support
  • Helps increase muscle definition*
  • Weight-loss support*
  • GAT CLA 1250 provides 1250mg of pure CLA per serving
  • Results may vary.
Other Ingredients: (CLA) Safflower Oil, Gelatin, Glycerol, Water.

Ratings & Reviews

3 / 5
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar

2 Ratings

  • 5
    NaN%
  • 4
    NaN%
  • 3
    NaN%
  • 2
    NaN%
  • 1
    NaN%

No customer reviews yet.

Be the first one to review it.

Out of Stock
View all bestsellers in Fat Burners
purchase protection

Save morewith
a similar item.

discount shape25% OFF

Nutrabay L-Carnitine 1000mg - 60 Tabs

60 Tabs
Vegetarianstar icon

4.7 (131)

₹449

MRP: ₹599

₹7 / count

Add
Similar Products
View All

Explore Our Top Categories