Weight:250 g (0.55 lb)
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | June 2027 |
| Weight | 0.25 kg |
| Flavour | Blackberry Lemonade |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 20 |
| Serving Size | 12.5g |
| Protein Per Serving | 0.01 g |
| Recommended Usage | mix one scoop (12.5g) with 300ml - 350ml of chilled water or your favorite cold beverage. for beginners, we recommend one scoop during workout. follow your trainer's recommendation. drink plenty of water during your workout. |
| Price Per Serving | ₹33.0 |
| Price Per Gram of Protein | ₹3300.0 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Endurance, Strength |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8906044542273 |
| SKU | NB-HLF-1053-09 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| SCO-122 URBAN ESTATE PHASE -2 JALANDHAR ,Punjab Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Healthfarm (Divine Pharma) Divine Pharma, Plot No. 31, Phase-III, Industrial Area, Sansarpur Terrace, Kangra, Himachal Pradesh 176501, India FSSAI Lic No. 10921004000058 [email protected], 18001809438 | |
View More | |
Ratings & Reviews
04 Apr, 2026
"bhadiya"
02 Jun, 2025
08 Nov, 2025
"Good Pre workout"
19 Oct, 2025
"good"
19 Jun, 2025
"The delivery was very late"
07 Aug, 2025
"Delivery was delayed .very bad"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.