Weight:250 g (0.55 lb)
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | June 2027 |
| Weight | 0.25 kg |
| Flavour | Peach |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 20 |
| Serving Size | 12.5g |
| Protein Per Serving | 0.01 g |
| Recommended Usage | mix one scoop (12.5g) with 300ml - 350ml of chilled water or your favorite cold beverage. for beginners, we recommend one scoop during workout. follow your trainer's recommendation. drink plenty of water during your workout. |
| Price Per Serving | ₹33.0 |
| Price Per Gram of Protein | ₹3300.0 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Endurance, Strength |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8906044542266 |
| SKU | NB-HLF-1053-08 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| SCO-122 URBAN ESTATE PHASE -2 JALANDHAR ,Punjab Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Healthfarm (Divine Pharma) Divine Pharma, Plot No. 31, Phase-III, Industrial Area, Sansarpur Terrace, Kangra, Himachal Pradesh 176501, India FSSAI Lic No. 10921004000058 [email protected], 18001809438 | |
View More | |
Beta Alanine (32.00%). L-ciruline(24.005) L-tyrosine(8.00%). Acidhty Regulatorias 330) (7%), Betaine Anhydrous (5.20%), Chaine Bitartrate, L-arginine, Sodium Chionde, Caffeine Anhydrous, Patassium Chiondo, Swestening Agent(ins 965), Anti Galing Agent (ins 551), Solvent Edract Coconut Flour, Ascorbic Acid, L-theanine, Pyrdoxins Hydrochloride And Cyanocobalamin.
Ratings & Reviews
08 Nov, 2025
"Good Pre workout"
02 Jun, 2025
04 Apr, 2026
"bhadiya"
19 Oct, 2025
"good"
07 Aug, 2025
"Delivery was delayed .very bad"
19 Jun, 2025
"The delivery was very late"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.