Weight:450 g (0.99 lb)
You May Also Like
% Coupon OffersUse code MBZ to get a flat 5% off on cart.
Use code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | July 2027 |
| Weight | 0.45 kg |
| Flavour | Fruit Splash |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 30 |
| Serving Size | 15g |
| Recommended Usage | add 01 level of scoop (15g), in chilled water in volume as per your liking |
| Price Per Serving | ₹52.6 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Muscle Recovery, Energy, Strength, Hydration |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8906067026958 |
| SKU | NB-MBZ-1007-03 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Zeon Lifesciences Ltd., Healthcare-2, Village Kunja, Rampur Road, Paonta Sahib, Sirmaur (Himachal Pradesh)-173025 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| MuscleBlaze (Bright Lifecare Pvt. Ltd.) Bright Lifecare Pvt. Ltd., Parsvnath Arcadia, MG Road, Sector 14, Gurugram (Haryana)- 122001 FSSAI Lic No. 10015064000576 [email protected], 8527732632 | |
View More | |
Ratings & Reviews
07 Aug, 2019
02 Sep, 2019
04 Feb, 2019
19 Jan, 2019
16 Dec, 2019
25 Feb, 2025
"Good product"
17 May, 2019
18 Jun, 2020
21 Sep, 2019
15 Sep, 2019
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.