Weight:100 g (0.22 lb)
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | March 2027 |
| Weight | 0.1 kg |
| Flavour | Tangy Orange |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 50 |
| Serving Size | 2g |
| Recommended Usage | mix 1 level scoop (2gm) in 200ml water, before a workout for the best results. |
| Shelf Life | 18 months |
| Price Per Serving | ₹6.4 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Muscle Recovery, Strength |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8906133024819 |
| SKU | NB-NAK-1029-02 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Nakpro Nutrition, Plot No. 187, 1st Floor, Bommasandra Industrial Area, Bangalore - 560099 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Nakpro (Nakoda Dairy Private Limited) NAKPRO NUTRITION, NAKODA DAIRY PRIVATE LIMITED, NO.187, BOMMASANDRA INDUSTRIAL AREA, ATTIBELE HOBALI, ANEKAL TALUK,Bangalore Rural,Karnataka-560099 FSSAI Lic No. 10015043001318 [email protected], 919739093932 | |
View More | |
Ratings & Reviews
25 Nov, 2025
"best result"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.