Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
% Freebie OffersUnlock freebies on cart above ₹1,499
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | November 2025 |
| Weight | 0.3 kg |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 10 |
| Serving Size | 30g |
| Protein Per Serving | 3.84 g |
| Recommended Usage | take 1 serving per day |
| Shelf Life | 12 months |
| Price Per Serving | ₹31.3 |
| Price Per Gram of Protein | ₹8.2 |
| Form | Solid |
| Packaging Type | Box |
| Benefits | Energy, Weight Management |
| Gender | Female, Male |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8908001375627 |
| SKU | NB-NHO-1021-01 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Nourish Organic Foods Pvt. Ltd. Plot No. 56, Sector 6, IMT Manesar, Gurgaon, Haryana -122050 INDIA. Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Nourish Organics (Nourish Organics) Nourish Organic Foods Pvt. Ltd. Plot No. 56, Sector 6, IMT Manesar, Gurgaon (Haryana) -122050 INDIA. FSSAI Lic No. 10818005000091 [email protected], 9312006667 | |
View More | |
Ratings & Reviews
No customer ratings & reviews yet
Be the first one to review it.
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.