Weight:120 g (0.26 lb)
You May Also Like
% Freebie OffersUnlock freebies on cart above ₹1,499
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | October 2026 |
| Weight | 0.12 kg |
| Flavour | Peri Peri |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 2 |
| Serving Size | 60g |
| Protein Per Serving | 10 g |
| Recommended Usage | take 1 serving a day |
| Shelf Life | 6 months |
| Price Per Serving | ₹49.5 |
| Price Per Gram of Protein | ₹5.0 |
| Form | Flakes |
| Packaging Type | Can |
| Benefits | Energy |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8906009532950 |
| SKU | NB-RIT-1032-03 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Raj Classic Foods Ltd.,17A Phase IV,IDA, Jeedimetla, Hyderabad - 500055, Telangana Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| RiteBite (Naturell (India) Pvt. Ltd.) 7th Floor, Sigma, Technology Street, Hiranandani Gardens, Powai, Mumbai, India FSSAI Lic No. 11516018000707 [email protected], 02225706500 | |
View More | |
A HEALTHY NUTRITION CHIP: Every chip is full of nutrition, something not many chips can boast of! Make the healthy switch right now. Protein, Fiber, Low GI, Super Grains like Sorghum, Quinoa, Oats, Ragi, No Preservatives, 100% Vegetarian.
Ratings & Reviews
No customer ratings & reviews yet
Be the first one to review it.
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.