Weight:500 g (1.1 lb)
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | January 2027 |
| Weight | 0.5 kg |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 8 |
| Serving Size | 60g |
| Protein Per Serving | 10 g |
| Price Per Serving | ₹47.9 |
| Price Per Gram of Protein | ₹4.8 |
| Form | Solid |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Energy, Weight Management |
| Gender | Male, Female |
| Gtin | 8906009534657 |
| SKU | NB-RIT-1008-02 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Raj Classic foods Ltd,17A phase IV,IDA jeedimetla ,Hyderabad 500055, Telangana Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| RiteBite (Naturell (India) Pvt. Ltd.) 7th Floor, Sigma, Technology Street, Hiranandani Gardens, Powai, Mumbai, India FSSAI Lic No. 11516018000707 [email protected], 02225706500 | |
View More | |
Ratings & Reviews
26 Apr, 2024
"sad to say the product contain added sugars"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.