RSP
5 (2)

RSP CLA

Authentic
Non-Vegetarian
product_image_1
RSP
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
5.0(2)
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
2 Ratings & 2 Reviews

Rsp cla

Out of Stock
Out of Stock

Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.

You May Also Like

25% OFF off background25% OFF
Nutrabay CLA (Conjugated Linoleic Acid) 1000mg
plus_button
Vegetarian

4.6 (31)

Nutrabay CLA (Conjugated Linoleic Acid) 1000mg

60 Tabs

₹449

MRP: ₹599

₹7 / count

11% OFF off background11% OFF
Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein
plus_button
Vegetarian

4.4 (3215)

Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-1

₹1,599

MRP: ₹1,799

₹160 / 100 g

25% OFF off background25% OFF
Nutrabay Pure Pea Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (3436)

Nutrabay Pure Pea Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-2

₹999

MRP: ₹1,349

₹100 / 100 g

20% OFF off background20% OFF
Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (4559)

Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate

120 g (0.26 lb), Orange

arrowdown-120 g (0.26 lb), Orange-3

₹399

MRP: ₹499

₹333 / 100 g

20% OFF off background20% OFF
Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized
plus_button
Vegetarian

4.7 (5800)

Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized

400 g (0.88 lb), Unflavoured

arrowdown-400 g (0.88 lb), Unflavoured-4

₹999

MRP: ₹1,249

₹250 / 100 g

20% OFF off background20% OFF
Nutrabay RageX Pre-Workout | L-Citrulline, Beta-Alanine, Caffeine & Black Pepper Extract | Energy, Focus & Pump
plus_button
Vegetarian

4.2 (327)

15% OFF off background15% OFF
Nutrabay Vital Whey Protein
plus_button
Vegetarian

4.6 (429)

Nutrabay Vital Whey Protein

1 kg (2.2 lb), Kesar Kulfi

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Kesar Kulfi-7

₹1,399

MRP: ₹1,649

₹140 / 100 g

22% OFF off background22% OFF
Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate
plus_button
Vegetarian

4.6 (220)

Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate

250 g (0.55 lb), Lemon

arrowdown-250 g (0.55 lb), Lemon-8

₹699

MRP: ₹899

₹280 / 100 g

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.7 (2149)

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-9

₹3,349

₹335 / 100 g

20% OFF off background20% OFF
Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5
plus_button
Vegetarian

4.6 (229)

Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5

450 ml, Mango Strawberry

arrowdown-450 ml, Mango Strawberry-10

₹949

MRP: ₹1,199

₹211 / 100 ml

18% OFF off background18% OFF
Nutrabay Pure Soy Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (246)

Nutrabay Pure Soy Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

₹1,099

MRP: ₹1,349

₹110 / 100 g

delivery truck

Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.

  • Free Delivery

    Free Delivery

    Free Delivery

  • 14 Days Return

    14 Days Return

  • Pay on Delivery

    Pay on Delivery

Authentic Shield
AuthenticSourced from Rsp
Sold & Fulfilled By: Nutrabay.com
Brand Authorized

Description

CLA is a naturally occurring, slightly altered version of the Omega-6 Linoleic Acid. It plays an important role in a variety of cellular metabolic processes including how your body utilizes and deposits fat. CLA has also been shown to support lean body composition and since it is stimulant-free, stacks well with other products.   PRODUCT BENEFITS NATURAL, HEALTHY WEIGHT MANAGEMENT SUPPLEMENT - Conjugated Linoleic Acid (CLA) is a naturally occurring unique fatty acid that has been shown to help reduce body fat, support lean muscle mass, and improve exercise performance. PROVEN STIMULANT FREE WEIGHT MANAGEMENT - CLA has been shown to support the breakdown of fat stores while helping to maintain lean body mass without the unwanted calories of traditional food sources, making it a powerful, stimulant-free supplement for men and women. LOW-RISK METABOLISM BOOSTER - Enjoy RSP Nutrition CLA as a safe, jitter-free metabolism enhancement supplement. CLA is known to complement a healthy diet and exercise by increasing metabolic rates, boosting the immune system, and keeping cholesterol at healthy levels. SAFE & COMPREHENSIVE FORMULA - Each RSP Nutrition CLA Softgel contains 1,000mg of CLA Blend, which includes Safflower Seed Oil for maximum potency and efficacy, ensuring maximum effectiveness and comprehensive weight management, making it a safe alternative to diet pills.

Ratings & Reviews

5 / 5
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar

2 Ratings & 2 Reviews

  • 5
    NaN%
  • 4
    NaN%
  • 3
    NaN%
  • 2
    NaN%
  • 1
    NaN%
Customer Reviews (2)
Abhishek kumarVerified
16 Jun'19
5.0
First of all a genuine product from Nutrabay. Also the RSP brand products are great in effectiveness with proper diet
karthi anukVerified
2 Sep'19
5.0
The product is really amazing and mean while in a week I have lost around 1.3KG. Proper diet is must and you should make at least 2km jogging in a day
Out of Stock
View all bestsellers in Fat Burners
purchase protection
Similar Products
View All

Explore Our Top Categories