SAN Tight Xtreme Reloaded V3

Authentic
Non-Vegetarian
product_image_1

San tight xtreme reloaded v3

Out of Stock
Out of Stock

Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.

You May Also Like

33% OFF off background33% OFF
Nutrabay Pro CLA (Conjugated Linoleic Acid) 1000mg
plus_button
Vegetarian

4.6 (31)

Nutrabay Pro CLA (Conjugated Linoleic Acid) 1000mg

60 Tabs

₹399

MRP: ₹599

₹7 / count

17% OFF off background17% OFF
Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein
plus_button
Vegetarian

4.4 (3144)

Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-1

₹1,499

MRP: ₹1,799

₹150 / 100 g

37% OFF off background37% OFF
Nutrabay Pure Pea Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (3389)

Nutrabay Pure Pea Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-2

₹849

MRP: ₹1,349

₹85 / 100 g

40% OFF off background40% OFF
Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (4520)

Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate

120 g (0.26 lb), Orange

arrowdown-120 g (0.26 lb), Orange-3

₹299

MRP: ₹499

₹249 / 100 g

36% OFF off background36% OFF
Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized
plus_button
Vegetarian

4.7 (5777)

Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized

400 g (0.88 lb), Unflavoured

arrowdown-400 g (0.88 lb), Unflavoured-4

₹799

MRP: ₹1,249

₹200 / 100 g

21% OFF off background21% OFF
Nutrabay Vital Whey Protein
plus_button
Vegetarian

4.6 (426)

Nutrabay Vital Whey Protein

1 kg (2.2 lb), Kesar Kulfi

₹1,299

MRP: ₹1,649

₹130 / 100 g

39% OFF off background39% OFF
Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate
plus_button
Vegetarian

4.6 (220)

Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate

250 g (0.55 lb), Lemon

arrowdown-250 g (0.55 lb), Lemon-8

₹549

MRP: ₹899

₹220 / 100 g

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.7 (2146)

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-9

₹3,349

₹335 / 100 g

33% OFF off background33% OFF
Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5
plus_button
Vegetarian

4.6 (226)

Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5

450 ml, Mango Strawberry

arrowdown-450 ml, Mango Strawberry-10

₹799

MRP: ₹1,199

₹178 / 100 ml

31% OFF off background31% OFF
Nutrabay Gold L-Arginine
plus_button
Vegetarian

4.7 (197)

Nutrabay Gold L-Arginine

250 g (0.55 lb), Lemon

arrowdown-250 g (0.55 lb), Lemon-11

₹549

MRP: ₹799

₹220 / 100 g

delivery truck

Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.

  • Free Delivery

    Free Delivery

    Free Delivery

  • 14 Days Return

    14 Days Return

  • Pay on Delivery

    Pay on Delivery

Authentic Shield
AuthenticSourced from San
Sold & Fulfilled By: Nutrabay.com
Brand Authorized

Description

0BENEFITS: Burn Fat Enhance Metabolism Get Ultra-Ripped Quickly And Feel Good Stimulate maximum fat burning Amplify energy for increased power and endurance Enhanced mood-elevating properties Boost overall metabolic rate The first and only Fat Burning Matrix Reaching Your Fat-Burning Wall Isn't Necessarily The End In order to graduate from lean to ripped, it requires more than just typical fat-burning measures. You have to be 100% focused on your goals at all times, and your nutrition and training have to be completely dialed in. Even then, there are days when your energy is down, determination is lacking, or you simply can't seem to dig any deeper into your fat stores to get leaner. That's when you need to go XTREME... The Ideal Fusion Of Ingredients To Create The Perfect Fat Burner Caffeine is a potent thermogenic agent which is proven to mobilize fat as an energy source, and it has the ability to increase focus and enhance power output. This can help immensely with keeping motivation levels high when fatigue sets in, and that's why TIGHT! XTREME RELOADED has 200 mg of caffeine in two Hot Caps. While caffeine plays a key role in the effectiveness of TIGHT! XTREME RELOADED, it's only one element of the Evapor8TM Total Body Fat Assault Matrix. Sulbutiamine and beta-phenethylamine help improve mental focus and have mood-elevating properties to keep you going every day. Hordenine is a lipolytic stimulant which not only burns fat, but helps regulate bodyweight to help keep it off. The combination of FucoPure®, ChiliMaxTM and synephrine work as thermogenic metabolic regulators that promote fat burning, and yohimbine helps to heighten blood flow and adds to the mood-elevating factors of TIGHT! XTREME RELOADED. INGREDIENTS: Serving Size: 3 Hot Caps Amount Per Serving% DV Evapor8™ Total Body Fat Assault Matrix:1,025 mg† (Sulbutiamine, Caffeine Anhydrous, Beta-Phenethylamine, Hordeum Vulgare [Root][Std. to 98% Hordenine], FucoPure® [10% Fucoxanthin][Japanese Wakame], Peganum Harmala Extract [Root], Fursultiamine, Citrus Reticulata Extract [Fruit] [Std. to N-Methyltyramine Alkaloid], ChiliMax™ [Std. to Piperine & Orally Active Capsinoids], Synephrine HCI, Yohimbe [Corynanthe Yohimbe][Bark][Std. to Alpha Yohimbine & Yohimbine HCI]) Total Caffeine Content Per 3 Hot Caps:200 mg† † Daily Value not established. OTHER INGREDIENTS: Microcrystalline Cellulose, Gelatin, Silicon Dioxide, Magnesium Stearate, Titanium Dioxide, FD&C Blue #2 PACK SIZE: 120 capsules / 40 servings

VEG/NON- VEGETARIAN: Non-Vegetarian

USER GUIDE: When you need to maintain the highest levels of focus and drive to power through the hardest workouts and shed every ounce of fat from your body, TIGHT! XTREME RELOADED is the undeniable choice.

Ratings & Reviews

No customer ratings or reviews yet

Be the first one to review it.

Out of Stock
View all bestsellers in Fat Burners
purchase protection
Similar Products
View All

Explore Our Top Categories