Weight:400 g (0.88 lb)
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | February 2027 |
| Weight | 0.4 kg |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 10 |
| Serving Size | 40g |
| Protein Per Serving | 10 g |
| Recommended Usage | take 1 serving a day |
| Shelf Life | 6 months |
| Price Per Serving | ₹39.9 |
| Price Per Gram of Protein | ₹4.0 |
| Form | Solid |
| Packaging Type | Box |
| Benefits | Energy |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8908024977259 |
| SKU | NB-SYU-1017-01 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Prayagh Consumer Care Pvt Ltd, Unit 2, Survey No.527,528,558, Chattanpally village, Farooq Nagar, Rangareddy, Shadnagar, Telangana - 509216 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| SuperYou (Elite Mindset Private Limited) FSSAI Lic No. 11524998000744 [email protected], 8655450110 | |
View More | |
Multigrain Blend (urad Dal, Rice Flour, Jowar, Chick Pea),soya Protein Isolate, Tapioca Startch, Rice Bran Oil, Spices & Condiments (onion Powder, Skimmed Milk Powder, Parsley, Salt), Citric Acid (ins330), Spices & Condiments (chilli, Clove, Dehydrated Vegetable Powder ((garlic & Onion)), Cheese Powder, Tomato Powder, Salt, Spices & Condiments (chilli, Black Pepper, Oregano, Parsley, Dehydrated Vegetable Powder (garlic & Onion), Tamarind, Lemon Powder, Salt), Spices & Condiments (chilli, Turmeric, Cumin, Ginger, Ajwain, Dried Mango Powder, Asafoetida, Hydrolyzed Vegetable Powder, Yeast Extract, Salt)
10g of pure protein packed into every crunchy bite, made with an innovative blend of multigrains—chickpea, urad dal, jowar, and rice flour—with soya protein isolate.No sugar. No palm oil. Light, crispy, and bursting with bold, playful flavours, these chips are everything your snack game’s been missing. So tasty, you'll be shocked they’re this healthy. So snackable, you’ll never stop at one. All in under170 kcals.
Ratings & Reviews
No customer ratings & reviews yet
Be the first one to review it.
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.