Weight:5 kg (11 lb)
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Weight | 5 kg |
| Flavour | Strawberry |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 33 |
| Serving Size | 150g |
| Protein | 20 % |
| Protein Per Serving | 30 g |
| Price Per Serving | ₹130.3 |
| Price Per Gram of Protein | ₹4.3 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Weight Gain |
| Gender | Male, Female |
| Gtin | 8908003611259 |
| SKU | NB-ABS-1013-06 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Nutriwell Laboratories, #322 (IGC), HSIIDC, Saha, Dist- Ambala 133104, India Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Absolute Nutrition (Absolute Nutrition) ABSOLUTE NUTRITION PVT. LTD. Sco-136, Sec-17, Huda, Jagadhri, Yamunanagar, Haryana-135003 FSSAI Lic No. 10021064000069 [email protected], 18001801080 | |
View More | |
Ratings & Reviews
13 Jan, 2026
"good night"
06 Jan, 2026
"Genuine product"
15 Dec, 2025
"good"
04 Nov, 2025
"impressive"
02 Mar, 2022
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.