Weight:108 g (0.23 lb)
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | September 2027 |
| Weight | 0.11 kg |
| Flavour | Dark Chocolate |
| Preference | Vegetarian |
| Serving Size | 36g |
| Recommended Usage | 1 scoop (36g) per day mixed with water or milk. |
| Shelf Life | 24 months |
| Price Per Serving | ₹93.7 |
| Price Per Gram of Protein | ₹3.9 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Box |
| Benefits | Energy |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8906127551574 |
| SKU | NB-ALP-1016-04 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Sub Plot no. 13,14/13, Super Industrial Park, Dhanwada, Bavla, Ahmedabad - 382220, Gujarat Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Alpino (Alpino Health Foods Pvt. Ltd.) Bungalow no.7, Napoleon Estate, near 18-19 cafe, Dumas Road, Near VR mall, Magdalla, Surat, Surat, Gujarat, 395007 FSSAI Lic No. 10716022000249 [email protected], 8347688000 | |
View More | |
Ratings & Reviews
23 Oct, 2025
"ok"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.