Weight:3 kg (6.6 lb)
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | April 2027 |
| Weight | 3 kg |
| Flavour | Chocolate Eclair |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 30 |
| Serving Size | 100g |
| Protein Per Serving | 20 g |
| Recommended Usage | add 1 level scoop (100g) of body fuel hardcore in 300 ml of water. stir/shake untill the powder is dissolved and drink immediately. for extra calories have real mass gainer with milk |
| Shelf Life | 18 months |
| Price Per Serving | ₹98.8 |
| Price Per Gram of Protein | ₹4.9 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Weight Gain |
| Gender | Female, Male |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8906173701718 |
| SKU | NB-BGM-1000-11 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| BIGMUSCLES NUTRITION PRIVATE LIMITED. Plot No. 23, Sector 27C, Faridabad, Haryana, 121003 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Bigmuscles Nutrition (Bigmuscles Nutrition Private Limited) Plot No.: 23, Sector 27-C, Faridabad, Haryana-121003 FSSAI Lic No. 10823999000199 [email protected], 8882200500 | |
View More | |
Ratings & Reviews
10 Dec, 2020
26 Mar, 2026
"Fabulous product"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.