Pack Size:450 tabs
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | July 2027 |
| Pack Size | 450 ml |
| Flavour | Pina Colada Splash |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 30 |
| Serving Size | 15ml |
| Recommended Usage | take 15ml on empty stomach or as directed by dietician |
| Price Per Serving | ₹40.0 |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Bottle |
| Benefits | Fat Loss, Weight Management |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8906104971777 |
| SKU | NB-BPI-1022-02 |
IMPORTER DETAILS | |
| 1. INTERGRIT Ramji Ashar Building, 73 M.G Road, Ghatkopar (East), Mumbai-400077 Email: [email protected] Phone: 9324824086 FSSAI licence Number: 11523998000386 | |
MANUFACTURER DETAILS | |
| SIGMA LIFESCIENCES Office No. 112 A-B, Government Industrial Estate, Charkop, Kandivali West, Greater Mumbal Maharashtra- 400067 Country of Origin - United States | |
BRAND DETAILS | |
| BPI Sports (Bpi Sports (Integrit)) | |
View More | |
Ratings & Reviews
17 Oct, 2025
"Best"
27 Sep, 2024
11 Dec, 2024
"Quality wise"
07 Nov, 2024
"perfect"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.