Fast&Up Plant Protein for Man - 1.01 kg (2.2 lb), Rich Chocolate

Authentic
Vegetarian
product_image_1

Fast&Up Plant Protein for Man - 1.01 kg (2.2 lb), Rich Chocolate

₹3,065(Inclusive of all taxes, Free Delivery)
Authentic
MRP: ₹3,900Save: ₹83521% Off
Out of Stock
Out of Stock

Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.

1

You May Also Like

42% OFF off background42% OFF
Nutrabay Wellness Vegan Plant Protein Powder + Superfoods
plus_button
Vegetarian

4.6 (206)

Nutrabay Wellness Vegan Plant Protein Powder + Superfoods

500 g (1.1 lb), Rich Chocolate

arrowdown-500 g (1.1 lb), Rich Chocolate-0

₹699

MRP: ₹1,199

₹140 / 100 g

17% OFF off background17% OFF
Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein
plus_button
Vegetarian

4.4 (3215)

Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-1

₹1,499

MRP: ₹1,799

₹150 / 100 g

37% OFF off background37% OFF
Nutrabay Pure Pea Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (3436)

Nutrabay Pure Pea Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-2

₹849

MRP: ₹1,349

₹85 / 100 g

26% OFF off background26% OFF
Nutrabay Pure Soy Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (246)

Nutrabay Pure Soy Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

₹999

MRP: ₹1,349

₹100 / 100 g

21% OFF off background21% OFF
Nutrabay Vital Whey Protein
plus_button
Vegetarian

4.6 (429)

Nutrabay Vital Whey Protein

1 kg (2.2 lb), Kesar Kulfi

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Kesar Kulfi-5

₹1,299

MRP: ₹1,649

₹130 / 100 g

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.7 (2149)

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-6

₹3,349

₹335 / 100 g

Nutrabay Pure Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (713)

Nutrabay Pure Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-8

₹3,099

₹310 / 100 g

5% OFF off background5% OFF
Nutrabay Gold Whey Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.7 (455)

Nutrabay Gold Whey Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Cold Coffee

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Cold Coffee-9

₹5,699

MRP: ₹5,999

₹570 / 100 g

Nutrabay Gold Tri-Blend Whey Protein
plus_button
Vegetarian

4.7 (184)

Nutrabay Gold Tri-Blend Whey Protein

2 kg (4.4 lb), Strawberry Milkshake

arrowdown-2 kg (4.4 lb), Strawberry Milkshake-10

₹8,199

₹410 / 100 g

40% OFF off background40% OFF
Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (4559)

Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate

120 g (0.26 lb), Orange

arrowdown-120 g (0.26 lb), Orange-11

₹299

MRP: ₹499

₹249 / 100 g

delivery truck

Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.

  • Free Delivery

    Free Delivery

    Free Delivery

  • 14 Days Return

    14 Days Return

  • Pay on Delivery

    Pay on Delivery

Authentic Shield
AuthenticSourced from Fast&up
Sold & Fulfilled By: Nutrabay.com
Brand Authorized
View Certificate

Details

24 g
Protein / Serving
28
Servings
Best Before
November 2025
Weight
1.01 kg
Flavour
Rich Chocolate
Preference
Vegetarian
Serving Size
36g
Recommended Usage
how to use: add 1 scoop in 250-300ml water or any health drink of choice, shake well to dissolve and drink. it can be baked or added to healthy recipes like protein pancakes, ice-creams, smoothies, fruits and many more for enhanced flavor and taste
Price Per Serving
₹109.5
Price Per Gram of Protein
₹4.6
Form
Powder
Packaging Type
Jar
Benefits
Build Muscle, Strength, Metabolism Booster, Muscle Recovery
Gender
Male
Lifestage
Adults
Gtin
8906097593192
SKU
NB-FUP-1060-01

MANUFACTURER DETAILS

Fullife Healthcare Pvt. Ltd. Plot No. 59, Kedia Industrial Development Corporation, Village Dheku, Taluka Khalapur, District Raigad, Raigad (Maharashtra)- 410203
Country of Origin - India

BRAND DETAILS

Fast&Up (Fast&Up (Aeronutrix Sports Products Pvt. Ltd))
315 Woodrow, 198 Veera Desai Road, Andheri West, Mumbai- 400053 India
FSSAI Lic No. 10020022011847
[email protected], 18001209654

NOTICE:

The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.

View More

Ratings & Reviews

No customer ratings or reviews yet

Be the first one to review it.

₹3,06521% Off
MRP: ₹3,900info
View all bestsellers in Plant Protein Blends
purchase protection
Similar Products
View All

Explore Our Top Categories