Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Weight | 1 kg |
| Flavour | Chocolate Cookie Cream |
| Preference | Vegetarian |
| Serving Size | 33g |
| Recommended Usage | add 1 scoop to 200-250ml of cold water |
| Shelf Life | 24 months |
| Price Per Serving | ₹157.5 |
| Price Per Gram of Protein | ₹5.8 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Muscle Recovery |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 8908009477873 |
| SKU | NB-HHH-1095-01 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| HealthyHey Foods LLP 227, Building No.5 B, Mittal Industrial Estate A. K. Road, Andheri (E), Mumbai, 400059 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| HealthyHey Nutrition (Healthyhey) HealthyHey Foods LLP ,227, Building No.5 B, Mittal Industrial Estate A. K. Road, Andheri (E), Mumbai, 400059, India FSSAI Lic No. 10018022008319 [email protected], 7303030101 | |
View More | |
Ratings & Reviews
No customer ratings & reviews yet
Be the first one to review it.
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.