Weight:3 kg (6.6 lb)
You May Also Like
% Freebie OffersUnlock freebies on cart above ₹1,499
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | September 2027 |
| Weight | 3 kg |
| Flavour | Chocolate |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 25 |
| Serving Size | 120g |
| Protein Per Serving | 30 g |
| Recommended Usage | 2 scoops of powder (120 g) with 200 ml of water or skimmed milk. use 1 serving 3 times a day (immediately after workout and 2 times between meals). |
| Price Per Serving | ₹136.0 |
| Price Per Gram of Protein | ₹4.5 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Muscle Recovery, Bone & Joint Care |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 5903719222914, 8908019209105 |
| SKU | NB-KEV-1007-01 |
IMPORTER DETAILS | |
| 1. Aleo World Gym 8275, Durgapuri Haibowal Kalan ,Ludhiana, Punjab- 141001 Email: [email protected] Phone: 9915492113 FSSAI licence Number: 10014063000321 | |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Qnaa Life Science Plot No RMS 7 AND 8 ,Rabale Industrial Estate, MIDC , Near Pipeline, Rabale , Navi Mumbai, Thane, Maharashtra-400701 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Kevin Levrone (Kevin Levrone) | |
View More | |
Ratings & Reviews
Recommended by
50+ happy customers
21 Sep, 2025
"Worst experience ever."
01 Oct, 2025
"good product.. it was really nice"
10 Jul, 2024
"Amazing product"
29 Oct, 2025
"Delivered very fast"
12 Mar, 2025
11 Dec, 2025
"Nice and thanks"
26 Nov, 2025
"good genuine product"
27 Nov, 2025
"good supplementar"
10 Jul, 2024
"Amazing product"
26 Mar, 2024
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.