Weight:5 kg (11 lb)
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | January 2028 |
| Weight | 5 kg |
| Flavour | Chocolate |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 15 |
| Serving Size | 333g |
| Protein | 16 % |
| Protein Per Serving | 52 g |
| Price Per Serving | ₹313.3 |
| Price Per Gram of Protein | ₹6.0 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Weight Gain, Build Muscle, Strength |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 710779116320 |
| SKU | NB-LAB-1001-05 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Scicore Nutra Pvt. Ltd. Plot no. E-279, Sanand GIDC-2, Ahmedabad, Gujarat 382110 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Labrada (Labrada) Musclepro Nutrition Pvt. Ltd., 339 Kanakia Zillion, LBS Road, BKC Annexe, Kurla (W), Mumbai-400 070, Maharashtra, India FSSAI Lic No. 10016022005379 [email protected], 8087179998 | |
View More | |
Ratings & Reviews
Recommended by
400+ happy customers
03 Oct, 2018
04 Apr, 2026
"ok ok"
01 Apr, 2024
01 Jan, 2026
"packing Best"
27 Nov, 2025
"bad"
19 Apr, 2025
"Nice product"
05 Dec, 2020
15 Mar, 2026
"best and original"
04 Feb, 2026
"bhai bahut achha mass gainer"
22 Aug, 2025
"accha product hai"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.