Muscle Asylum Creatine Monohydrate 3000mg 100g - 100 g (0.22 lb)

Authentic
Vegetarian
product_image_1
Muscle Asylum
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
4.7(7)
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
14 Ratings & 7 Reviews

Muscle Asylum Creatine Monohydrate 3000mg 100g - 100 g (0.22 lb)

₹149(Inclusive of all taxes)
Authentic
MRP: ₹499Save: ₹35070% Off
Out of Stock
Out of Stock

Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.

1

You May Also Like

40% OFF off background40% OFF
Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (4520)

Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate

120 g (0.26 lb), Orange

arrowdown-120 g (0.26 lb), Orange-0

₹299

MRP: ₹499

₹249 / 100 g

36% OFF off background36% OFF
Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized
plus_button
Vegetarian

4.7 (5777)

Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized

400 g (0.88 lb), Unflavoured

arrowdown-400 g (0.88 lb), Unflavoured-1

₹799

MRP: ₹1,249

₹200 / 100 g

39% OFF off background39% OFF
Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate
plus_button
Vegetarian

4.6 (220)

Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate

250 g (0.55 lb), Lemon

arrowdown-250 g (0.55 lb), Lemon-3

₹549

MRP: ₹899

₹220 / 100 g

33% OFF off background33% OFF
Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5
plus_button
Vegetarian

4.6 (226)

Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5

450 ml, Mango Strawberry

arrowdown-450 ml, Mango Strawberry-4

₹799

MRP: ₹1,199

₹178 / 100 ml

31% OFF off background31% OFF
Nutrabay Gold L-Arginine
plus_button
Vegetarian

4.7 (197)

Nutrabay Gold L-Arginine

250 g (0.55 lb), Lemon

arrowdown-250 g (0.55 lb), Lemon-5

₹549

MRP: ₹799

₹220 / 100 g

30% OFF off background30% OFF
Nutrabay Pure Citrulline Malate
plus_button
Vegetarian

4.6 (167)

Nutrabay Pure Citrulline Malate

100 g (0.22 lb), Unflavoured

arrowdown-100 g (0.22 lb), Unflavoured-6

₹349

MRP: ₹499

₹349 / 100 g

25% OFF off background25% OFF
Nutrabay L-Carnitine 1000mg
plus_button
Vegetarian

4.7 (131)

Nutrabay L-Carnitine 1000mg

60 Tabs

₹449

MRP: ₹599

₹7 / count

9% OFF off background9% OFF
Nutrabay Pure L-Glutamine
plus_button
Vegetarian

4.6 (114)

Nutrabay Pure L-Glutamine

150 g (0.33 lb), Unflavoured

₹399

MRP: ₹439

₹266 / 100 g

31% OFF off background31% OFF
Nutrabay Pure L-Arginine
plus_button
Vegetarian

4.5 (79)

Nutrabay Pure L-Arginine

250 g (0.55 lb), Unflavoured

arrowdown-250 g (0.55 lb), Unflavoured-9

₹549

MRP: ₹799

₹220 / 100 g

40% OFF off background40% OFF
Nutrabay Gold Beta Alanine
plus_button
Vegetarian

4.6 (27)

Nutrabay Gold Beta Alanine

120 g (0.26 lb), Lemon

arrowdown-120 g (0.26 lb), Lemon-10

₹299

MRP: ₹499

₹249 / 100 g

delivery truck

Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.

  • Free Delivery

    Free Delivery

    Free Delivery

  • Pay on Delivery

    Pay on Delivery

Authentic Shield
AuthenticSourced from Muscle Asylum
Sold & Fulfilled By: Nutrabay.com
Brand Authorized
View Certificate

Details

Best Before
September 2026
Weight
0.1 kg
Preference
Vegetarian
Number of Servings
33
Serving Size
3g
Price Per Serving
₹4.5
Form
Powder
Benefits
Build Muscle, Energy, Strength
Gender
Male, Female
Lifestage
Adults
Gtin
8908011461600
SKU
NB-MLM-GIF-1000

MANUFACTURER DETAILS

Muscle Asylum Pvt. Ltd, S-27/7 DLF PHASE III VILLAGE, NATHUPUR, GURUGRAM, Haryana-122002
FSSAI Lic No. 10823999000268
Country of Origin - India

BRAND DETAILS

Muscle Asylum (H2H Innovations Pvt. Ltd.)
S-27/7 DLF PHASE III VILLAGE, NATHUPUR, GURUGRAM, Haryana-122002
FSSAI Lic No. 10823999000355
[email protected], 8595678835

NOTICE:

The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.

View More

Ratings & Reviews

4.7 / 5
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar

14 Ratings & 7 Reviews

  • 5
    NaN%
  • 4
    NaN%
  • 3
    NaN%
  • 2
    NaN%
  • 1
    NaN%
Customer Review Image (1)
Customer Reviews (7)
Apurba GoswamiVerified
2 Aug'24
5.0

"Muscle asylum creatine"

Muscle asylum creatine is top notch The quality is exceptional and its evident in the result i have noticed significant improvements in my strengths endurance and muscle recovery since adding it to my supplement routine the powder mused easily and the unflavoured upturn is a plus no fillers no gimmicks just pore creatine Highly recommended
HarshVerified
21 Aug'24
4.0

"Affordable price and products"

Good quality and positive results
Harsh Vardhan SinghVerified
20 Jul'24
5.0
Quality of the product delivered is awesome and authentic also.
mandy gujjarVerified
26 Jul'24
5.0

"nice product"

nice
Vishal Bairwa
21 Aug'24
5.0

"Awasome product"

Very nice product in low price, it improve my stamina during exercise and help to gain muscle pump and muscle mass.
Manav Agarwal
22 Jul'24
3.0

"Avrg"

Avg
sonu
13 Jul'24
4.0

"4"

good
Out of Stock
View all bestsellers in Creatine
purchase protection

Save morewith
a similar item.

discount shape40% OFF

Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate - 120 g (0.26 lb), Orange

120 g (0.26 lb), Orange

arrow down
Vegetarianstar icon

4.6 (4520)

₹299

MRP: ₹499

₹249 / 100 g

Add
Similar Products
View All

Explore Our Top Categories