Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
% Freebie OffersUnlock freebies on cart above ₹1,499
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | February 2024 |
| Weight | 1 kg |
| Flavour | Chocolate |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 10 |
| Serving Size | 1 heaping scoop (100g) |
| Protein | 30 % |
| Protein Per Serving | 30 g |
| Price Per Serving | ₹140.2 |
| Price Per Gram of Protein | ₹4.7 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Build Muscle, Weight Gain |
| Gender | Male, Female |
| Gtin | 8906067025814 |
| SKU | NB-MBZ-1023-03 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Zeon Lifesciences Ltd., Healthcare-2, Village Kunja, Rampur Road, Paonta Sahib, Sirmaur (Himachal Pradesh)-173025 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| MuscleBlaze (Bright Lifecare Pvt. Ltd.) Bright Lifecare Pvt. Ltd., Parsvnath Arcadia, MG Road, Sector 14, Gurugram (Haryana)- 122001 FSSAI Lic No. 10015064000576 [email protected], 8527732632 | |
View More | |
Ratings & Reviews
No customer ratings & reviews yet
Be the first one to review it.
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.