MuscleTech
4.6 (420)

MuscleTech Platinum Creatine Monohydrate

Authentic
 700+ sold last month
Vegetarian
product_image_1
MuscleTech
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
4.6(92)
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
420 Ratings & 92 Reviews

Muscletech platinum creatine monohydrate

 700+ sold last month
₹425-₹1,349
Authentic
In Stock700+ sold recently
Flavour: Select Flavour
  • Citrus Blast
  • Tropical Tango
  • Unflavoured

Pack Size:Select Pack Size

  • 33 Servings
  • 81 Servings
  • 83 Servings
  • 129 Servings
  • 133 Servings
  • You May Also Like

    40% OFF off background40% OFF
    Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate
    plus_button
    Vegetarian

    4.6 (4559)

    Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate

    120 g (0.26 lb), Orange

    arrowdown-120 g (0.26 lb), Orange-0

    ₹299

    MRP: ₹499

    ₹249 / 100 g

    40% OFF off background40% OFF
    Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized
    plus_button
    Vegetarian

    4.7 (5800)

    Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized

    400 g (0.88 lb), Unflavoured

    arrowdown-400 g (0.88 lb), Unflavoured-1

    ₹749

    MRP: ₹1,249

    ₹187 / 100 g

    39% OFF off background39% OFF
    Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate
    plus_button
    Vegetarian

    4.6 (220)

    Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate

    250 g (0.55 lb), Lemon

    arrowdown-250 g (0.55 lb), Lemon-3

    ₹549

    MRP: ₹899

    ₹220 / 100 g

    33% OFF off background33% OFF
    Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5
    plus_button
    Vegetarian

    4.6 (229)

    Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5

    450 ml, Mango Strawberry

    arrowdown-450 ml, Mango Strawberry-4

    ₹799

    MRP: ₹1,199

    ₹178 / 100 ml

    50% OFF off background50% OFF
    Nutrabay Gold L-Arginine
    plus_button
    Vegetarian

    4.7 (198)

    Nutrabay Gold L-Arginine

    120 g (0.26 lb), Lemon

    arrowdown-120 g (0.26 lb), Lemon-5

    ₹299

    MRP: ₹599

    ₹249 / 100 g

    39% OFF off background39% OFF
    Nutrabay Pure Citrulline Malate
    plus_button
    Vegetarian

    4.6 (167)

    Nutrabay Pure Citrulline Malate

    250 g (0.55 lb), Unflavoured

    arrowdown-250 g (0.55 lb), Unflavoured-6

    ₹549

    MRP: ₹899

    ₹220 / 100 g

    25% OFF off background25% OFF
    Nutrabay L-Carnitine 1000mg
    plus_button
    Vegetarian

    4.7 (131)

    Nutrabay L-Carnitine 1000mg

    60 Tabs

    ₹449

    MRP: ₹599

    ₹7 / count

    31% OFF off background31% OFF
    Nutrabay Pure L-Arginine
    plus_button
    Vegetarian

    4.5 (79)

    Nutrabay Pure L-Arginine

    250 g (0.55 lb), Unflavoured

    arrowdown-250 g (0.55 lb), Unflavoured-8

    ₹549

    MRP: ₹799

    ₹220 / 100 g

    28% OFF off background28% OFF
    Nutrabay Pure L-Glutamine
    plus_button
    Vegetarian

    4.6 (114)

    Nutrabay Pure L-Glutamine

    250 g (0.55 lb), Unflavoured

    arrowdown-250 g (0.55 lb), Unflavoured-9

    ₹649

    MRP: ₹899

    ₹260 / 100 g

    8% OFF off background8% OFF
    Nutrabay EAAs with Electrolytes (Essential Amino Acids)
    plus_button
    Vegetarian

    4.5 (50)

    Nutrabay EAAs with Electrolytes (Essential Amino Acids)

    250 g (0.55 lb), Lemon Lime

    arrowdown-250 g (0.55 lb), Lemon Lime-10

    ₹1,099

    MRP: ₹1,199

    ₹440 / 100 g

    40% OFF off background40% OFF
    Nutrabay Gold Beta Alanine
    plus_button
    Vegetarian

    4.6 (28)

    Nutrabay Gold Beta Alanine

    120 g (0.26 lb), Lemon

    arrowdown-120 g (0.26 lb), Lemon-11

    ₹299

    MRP: ₹499

    ₹249 / 100 g

    delivery truck

    Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.

    • Free Delivery

      Free Delivery

      Free Delivery

    • 14 Days Return

      14 Days Return

    • Pay on Delivery

      Pay on Delivery

    Authentic Shield
    AuthenticSourced from Muscletech
    Sold & Fulfilled By: Nutrabay.com
    Brand Authorized
    View Certificate

    Ratings & Reviews

    4.6 / 5
    starstarstarstarstarstarstarstarstarstar

    420 Ratings & 92 Reviews

    • 5
      NaN%
    • 4
      NaN%
    • 3
      NaN%
    • 2
      NaN%
    • 1
      NaN%
    emoji

    Recommended by 400+ Happy Customers

    What Customers Say
    Good QualityAuthentic ProductEasy Mixabilitysmooth textureGreat Taste

    Customers consistently praise the creatine for good quality, authenticity, smooth texture, easy mixability, and fresh flavor, with many calling it a strong choice. Delivery is usually quick and the packaging is well received. A few customers mention late delivery and one notes the scoop is missing. Overall, feedback is strongly positive and confidence in the product is high.

    Customer Reviews (92)
    VikramVerified
    4 Apr'26
    5.0

    "excellent product"

    good decision to choose nutrabay .always perfect..
    Rupesh JhaVerified
    18 Jun'26
    5.0

    "good"

    good
    Harsh KumarVerified
    26 May'26
    4.0

    "Good Creatine"

    All Ok But But Only One Problem In Muscletech Monohydrate Creatine, Company Didnt Provide Any Scoop, So Please Give One Scoop In Your Product.
    Sugith KpVerified
    15 Apr'26
    5.0

    "good quality"

    one of the best creatine. easily soluble
    Chirag SharmaVerified
    14 Apr'26
    5.0

    "good"

    nice
    Arun KumarVerified
    11 Apr'26
    5.0

    "my best choice"

    best quality
    Kamlesh SharmaVerified
    6 Jul'26
    5.0

    "product"

    product qualtity is very good.but delivery is very late
    Mohd AfshanVerified
    12 Nov'25
    3.0

    "The product is good,"

    The product is good, but you delivered it late. However, the product quality is very good.
    SubhajitVerified
    29 Mar'25
    5.0

    "excellent"

    excellent
    HarshVerified
    20 Nov'24
    5.0

    "best creatine"

    best
    ₹425 - ₹1,349
    View all bestsellers in Creatine
    purchase protection

    Save morewith
    a similar item.

    discount shape40% OFF

    Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate - 120 g (0.26 lb), Orange

    120 g (0.26 lb), Orange

    arrow down
    Vegetarianstar icon

    4.6 (4559)

    ₹299

    MRP: ₹499

    ₹249 / 100 g

    Add
    Similar Products
    View All

    Explore Our Top Categories