MuscleTech Premium Mass Gainer

Authentic
product_image_1
MuscleTech
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
5.0(2)
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar
2 Ratings & 2 Reviews

Muscletech premium mass gainer

Out of Stock
Out of Stock

Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.

You May Also Like

39% OFF off background39% OFF
Nutrabay Gold Bulk Up Mass Gainer
plus_button
Vegetarian

4.6 (281)

Nutrabay Gold Bulk Up Mass Gainer

3 kg (6.6 lb), Chocolate

arrowdown-3 kg (6.6 lb), Chocolate-0

₹2,599

MRP: ₹4,249

₹87 / 100 g

40% OFF off background40% OFF
Nutrabay Mega Mass High Protein Weight Gainer
plus_button
Vegetarian

4.6 (305)

Nutrabay Mega Mass High Protein Weight Gainer

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-1

₹1,299

MRP: ₹2,149

₹130 / 100 g

17% OFF off background17% OFF
Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein
plus_button
Vegetarian

4.4 (3215)

Nutrabay Gold Hydrolyzed Pea Protein

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-2

₹1,499

MRP: ₹1,799

₹150 / 100 g

37% OFF off background37% OFF
Nutrabay Pure Pea Protein Isolate
plus_button
Vegetarian

4.4 (3436)

Nutrabay Pure Pea Protein Isolate

1 kg (2.2 lb), Unflavoured

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Unflavoured-3

₹849

MRP: ₹1,349

₹85 / 100 g

40% OFF off background40% OFF
Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate
plus_button
Vegetarian

4.6 (4559)

Nutrabay Gold Micronized Creatine Monohydrate

120 g (0.26 lb), Orange

arrowdown-120 g (0.26 lb), Orange-4

₹299

MRP: ₹499

₹249 / 100 g

36% OFF off background36% OFF
Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized
plus_button
Vegetarian

4.7 (5800)

Nutrabay Pure Creatine Monohydrate Micronized

400 g (0.88 lb), Unflavoured

arrowdown-400 g (0.88 lb), Unflavoured-5

₹799

MRP: ₹1,249

₹200 / 100 g

21% OFF off background21% OFF
Nutrabay Vital Whey Protein
plus_button
Vegetarian

4.6 (429)

Nutrabay Vital Whey Protein

1 kg (2.2 lb), Kesar Kulfi

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Kesar Kulfi-8

₹1,299

MRP: ₹1,649

₹130 / 100 g

39% OFF off background39% OFF
Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate
plus_button
Vegetarian

4.6 (220)

Nutrabay Gold L-Citrulline DL-Malate

250 g (0.55 lb), Lemon

arrowdown-250 g (0.55 lb), Lemon-9

₹549

MRP: ₹899

₹220 / 100 g

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate
plus_button
Vegetarian

4.7 (2149)

Nutrabay Gold Whey Protein Concentrate

1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme

arrowdown-1 kg (2.2 lb), Rich Chocolate Creme-10

₹3,349

₹335 / 100 g

33% OFF off background33% OFF
Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5
plus_button
Vegetarian

4.6 (229)

Nutrabay 3000mg Liquid L-Carnitine + Vitamin B5

450 ml, Mango Strawberry

arrowdown-450 ml, Mango Strawberry-11

₹799

MRP: ₹1,199

₹178 / 100 ml

delivery truck

Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.

  • Free Delivery

    Free Delivery

    Free Delivery

  • 14 Days Return

    14 Days Return

  • Pay on Delivery

    Pay on Delivery

Authentic Shield
AuthenticSourced from Muscletech
Sold & Fulfilled By: Nutrabay.com
Brand Authorized
View Certificate

Description

  • THE ULTIMATE 100% WHEY PROTEIN+ MASS GAINER: With a unique formula with 67g protein over 300g of carbs and 1550 mass-producing calories, plus 5.3g of L-leucine 10g of creatine, and 100 vitamins and minerals, makes Premium Mass Gainer perfect for your extreme gain goals.
  • Added Power of Creatine Monohydrate: This contains a 10g dose of creatine to help you increase strength and regenerate ATP stores that are reduced during resistance training.
  • More Muscle Mass: With each serving, you get 10g of BCAAs including 5.3g of muscle building L-leucine. L-leucine helps in amplified protein synthesis which gives you gains and shapes like no other.
  • Ultra-pure Proteins: Mass-Tech contains proteins that go through a multi-phase filtration process to give you pure protein isolate for maximum gains without the fat, lactose, sugars, and minerals.

Ratings & Reviews

5 / 5
starstarstarstarstarstarstarstarstarstar

2 Ratings & 2 Reviews

  • 5
    NaN%
  • 4
    NaN%
  • 3
    NaN%
  • 2
    NaN%
  • 1
    NaN%
Customer Reviews (2)
Ankit SinghVerified
26 Jan'19
5.0
amazing product gainer + diet = result i gain 3.5 kg in 1 months thanks muscles tech
Mohit kumar
25 May'21
5.0
It's work is excellent, I gain 5 kg in month without any side effects.
Out of Stock
View all bestsellers in Mass and Weight Gainers
purchase protection
Similar Products
View All

Explore Our Top Categories