Weight:5.45 kg (12 lb)
You May Also Like
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | April 2028 |
| Weight | 5.45 kg |
| Flavour | Triple Chocolate |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 24 |
| Serving Size | 285g ( 4 scoops) |
| Protein Per Serving | 30 g |
| Price Per Serving | ₹245.8 |
| Price Per Gram of Protein | ₹8.2 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Weight Gain |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 811662029526 |
| SKU | NB-MTT-1011-02 |
IMPORTER DETAILS | |
| 1. Shri Balaji Overseas M/s Shri Balaji Overseas Khasra No. 731/1, Div-III, Phimi Road, Mundka,Delhi 110041, India Email: [email protected] FSSAI licence Number: 10015011002705 | |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Fit Food Ltd Country of Origin - Canada | |
BRAND DETAILS | |
| Mutant (Mutant) | |
View More | |
Ratings & Reviews
26 Mar, 2026
"Thanks to Nutrabay"
21 Jan, 2026
"best mass gainer for weight gain."
29 Nov, 2025
"genuine product . All tags genuine"
24 Dec, 2024
"very nice"
25 Sep, 2024
"genuine product"
23 Mar, 2025
"i gained weight"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.