Weight:2.27 kg (5 lb)
You May Also Like
% Freebie OffersUnlock freebies on cart above ₹1,499
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | November 2027 |
| Weight | 2.27 kg |
| Flavour | Triple Chocolate |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 8 |
| Serving Size | 280g |
| Protein | 20 % |
| Protein Per Serving | 56 g |
| Price Per Serving | ₹374.9 |
| Price Per Gram of Protein | ₹6.7 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Weight Gain, Build Muscle |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 811662020059 |
| SKU | NB-MTT-1002-02 |
IMPORTER DETAILS | |
| 1. Shri Balaji Overseas M/s Shri Balaji Overseas Khasra No. 731/1, Div-III, Phimi Road, Mundka,Delhi 110041, India Email: [email protected] FSSAI licence Number: 10015011002705 | |
MANUFACTURER DETAILS | |
| 1589 Kebet Way Port Coquitlam, British Columbia, V3C 6L5 Country of Origin - Canada | |
BRAND DETAILS | |
| Mutant (Mutant) | |
View More | |
Ratings & Reviews
27 Mar, 2026
"Good product"
01 Sep, 2019
08 Jul, 2019
28 Dec, 2020
08 Dec, 2020
21 Mar, 2020
26 Feb, 2020
08 Oct, 2019
26 Nov, 2022
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.