Weight:2.4 kg (5.2 lb)
You May Also Like
% Freebie OffersUnlock freebies on cart above ₹1,499
% Coupon OffersUse code NUTRABAY5 to get a flat 5% on your 1st order.
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | January 2028 |
| Weight | 2.4 kg |
| Flavour | Chocolate Milkshake |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 12 |
| Serving Size | 200g |
| Protein Per Serving | 42 g |
| Recommended Usage | mix 2 scoops (approx. 100g) of myfitness gainer-h2o with 300ml-350ml of chilled milk or water early morning & 2 scoops (approx.100g) post workout. myfitness gainer-h2o is instantized having enriching flavour profile along with compatible mouthfeel & texture. take 4 scoops daily. |
| Shelf Life | 24 months |
| Price Per Serving | ₹224.1 |
| Price Per Gram of Protein | ₹5.3 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Weight Management, Weight Gain |
| Gender | Female, Male |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 320MFGAINCH12 |
| SKU | NB-H2O-1011-01 |
IMPORTER DETAILS | |
| 1. Paradise Nutrition Paradise Nutrition Inc. 24 Nagdevi X Lane, 4th Floor, Mumbai, Maharashtra- 400003, India Email: [email protected] FSSAI licence Number: 10013022001723 | |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Paradise NutriAgro Inc. Talaja Mahuva Road, Taluka Talaja, Dist. Bhavnagar, Gujarat 364140 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Myfitness (Paradise Nutrition Inc) 24 Nagdevi X Lane, 4th Floor, Mumbai, Maharashtra, 400003, India FSSAI Lic No. 10013022001723 [email protected] | |
View More | |
Ratings & Reviews
07 Jul, 2025
"Exceptional Weight Gainer"
20 Jun, 2025
"Effective Weight Gainer"
20 Jun, 2025
"Amazing Weight Gainer"
18 Jun, 2025
"High-Quality Weight Gainer"
16 Jun, 2025
"Best, Very Effective and Precise Weight Gainer"
13 Jun, 2025
"Delicious Weight Gainer"
02 Jun, 2025
"Precise Weight Gainer"
31 May, 2025
"Best Weight Gainer"
11 Apr, 2025
"Delicious Weight Gainer"
08 Apr, 2025
"Best Weight Product"
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.