Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | March 2024 |
| Weight | 1.25 kg |
| Preference | Vegetarian |
| Number of Servings | 12.5 |
| Serving Size | 100g |
| Protein | 26 % |
| Protein Per Serving | 26 g |
| Price Per Serving | ₹43.1 |
| Price Per Gram of Protein | ₹1.7 |
| Form | Butter |
| Packaging Type | Jar |
| Benefits | Weight Gain, Energy, Build Muscle |
| Gender | Male, Female |
| Gtin | 8908003113913 |
| SKU | NB-MYF-1001-01 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| SuperNutri Foods, 114/2 Palitana Road, Talaja 364140 Gujarat Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| Myfitness Peanut Butter (Tanvi Fitness Private Limited) 287-288, Landmark Business Hub, Tokarkhada, Dadra Nagar Haveli, Silvassa 396230 India FSSAI Lic No. 10019023000027 [email protected], 917096699111 | |
View More | |
Ratings & Reviews
06 Apr, 2022
17 Mar, 2021
23 Jul, 2019
28 Aug, 2020
19 Aug, 2020
29 Jul, 2020
22 Jan, 2020
26 Nov, 2019
11 Nov, 2019
04 Oct, 2019
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.