Item temporarily unavailable, it may be back in stock soon.
You May Also Like
Shipped within 1 day. Free shipping on orders above ₹350.
Free Delivery
Free Delivery
14 Days Return
Pay on Delivery
| Best Before | May 2025 |
| Weight | 2.5 kg |
| Flavour | Chocolate Smooth |
| Preference | Non-Vegetarian |
| Number of Servings | 25 |
| Serving Size | 100g |
| Protein | 31 % |
| Protein Per Serving | 31.4 g |
| Price Per Serving | ₹135.9 |
| Price Per Gram of Protein | ₹4.3 |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Pouch |
| Benefits | Weight Gain |
| Gender | Male, Female |
| Lifestage | Adults |
| Gtin | 5056281108190 |
| SKU | NB-MYP-1011-01 |
MANUFACTURER DETAILS | |
| Zeon Lifesciences Ltd, Healthcare-2, Village Kunja, Rampur Road, Paonta Sahib-173025, Sirmaur, Himachal Pradesh FSSAI Lic No. 10013062000225 Country of Origin - India | |
BRAND DETAILS | |
| MyProtein (Thg Nutrition (India) Private Limited) 2nd Floor, Unit No.203, Time Tower, MG Road, Sector-28, Sushant Lok Phase 1, Gurgaon-122002 FSSAI Lic No. 10822999000629 [email protected], 8000403878 | |
View More | |
VEG/NON- VEGETARIAN: Non-Vegetarian
USER GUIDE: This is ideal for anyone looking to increase daily protein and calorie intake.
Ratings & Reviews
No customer ratings & reviews yet
Be the first one to review it.
The product information provided here is for reference only. There can occasionally be some mismatch in the images and the actual physical product since the brand may update the product labels from time to time.